Pandemobook #1 W dniu wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce i rozpoczęciu narodowej kwarantanny, Liwia zaczęła prowadzić dziennik, w którym każdego ranka opisywała swój stan i obserwacje dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Zapiski są osobistą dokumentacją narastających obaw i lęków, reakcji na medialną panikę w związku z pandemią, oraz zwierzeniami z pięciotygodniowej całkowitej izolacji tuż przed poznaniem Bartka. Mimo, iż tekst jest w pełni osobisty, traktuje o problemie globalnym, oddaje nastroje i przemyślenia, z którymi utożsamić się może wiele osób. Dziennik jest codziennym strumieniem świadomości, wpisy nie są opatrzone datami. Podkreśla to jeszcze bardziej wrażenie zagubienia i straty poczucia czasu, brak rozróżnienia dni tygodnia. Z tego powodu w scenariuszu artyści posługują się porządkiem literowym dni: A, B, C, D, etc.
Pandemobook 1
Pandemobook #2
Rozpadam się od środka, Moje myśli kruszą się jak tynk. Mielismy tyle kolorów w sobie, a teraz Przypominamy bardziej zwierzęta z hodowli klatkowej... Kwiecień 2021. Minął rok.
Pandemobook 2
Pandemobook 2 kadr z filmu
Pandemobook 2 kadr z filmu
Pandemobook 2 kadr z filmu
Pandemobook#3
Rok 2020 zaskoczył nas pandemią, falą protestów i zmian politycznych. Nasze otoczenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Co tydzień budziliśmy się w nowej rzeczywistości, nowej Polsce, w której obowiązywały kolejne obostrzenia, prawa, bądź bezprawie. Zostaliśmy poddani mimowolnie procesowi kategoryzacji – kto należy do pierwszego, kto do drugie sortu, komu przysługują przywileje, a kto może sobie krzyczeć w pustkę. Trzecia część Pandemobooka opiera się na zapiskach dziennika Bartłomieja Kiełbowicza, który obserwuje zachodzące zmiany i próbuje znaleść swoje miejsce w transformującej się Polsce.